ייבוש זר כלה

חתונה מודרנית היא עסק לכל דבר. כל מי שבא בברית הנישואים לאחרונה גילה כי עיקר מרצו סובב סביב ארגונים, תכנונים, פגישות, תיאומים וטעימות. גם יום החתונה הוא יום של התארגנות, תכנון סדר ידוע ומתואם מראש. הספונטניות, כנראה, קיימת רק באגדות. שביב הרומנטיקה האחרון הוא אותו זר פרחים אותו מביא החתן לכלתו ועליו היא שומרת כמעין קמע וזיכרון ריחני ורענן לאהבה המלבלבת, הצעירה והפורחת. בחתונות קתוליות נוהגות הכלות, לאחר שהן כבר נשואות, להשליך את הזר לעבר קהל הממתינות, מתוך אמונה כי התופסת אותו תהיה הבאה בתור.

בישראל, בה מנהג זה אינו נפוץ, הולכת ופורחת התופעה של ייבוש זר כלה והפיכתו למעין מזכרת ארוכת טווח לאירוע. באמצעות ייבוש הפרחים, אם בטרם הענקתם לכלה המצפה ואם לאחר יום החתונה, אפשר לעצב זרים בצורות מפתיעות ובדרכים מיוחדות ולהבטיח כי הם יישארו עם הזוג המאושר גם ימים ושבועות ארוכות לאחר שהדי האלכוהול מהחתונה יתנדפו והזיכרונות מירח הדבש החלומי יתפוגגו להם.

הטרנד האופנתי של ייבוש זרי כלה אהוב במיוחד על מעצבי אופנה ואביזרים לאירועים, המבינים כי הזר מהווה פריט בלתי נפרד ממכלול התכשיטים, האיפור וכמובן הלבוש. בעזרת הטכניקה של ייבוש זר כלה יכולים המעצבים לעצב כיד הדמיון הטובה עליהם, ועל הלקוחות הדעתניות שלהם, כל סוג של תכשיט, שרשרת או זר שרק יחפצו בהם.

על מנת לייבש פרחים בודדים ואפילו זרים עמוסים בורדים, שושנים ופרחי לבנדר, אין צורך בקורס או בהשתלמות מיוחדים והדבר פשוט ביותר גם למי שכישוריו הטכניים והמוטוריים הם לא מהמשובחים ביותר הקיימים.

ראשית התהליך בהורדת רוב העלים וגזירתם לאורך הרצוי. לאחר מכן מחברים, בעזרת גומייה או חוט דק, את הפרחים אלו לאלו ולוקחים את הזר לחדר ללא אור וללא לחות, אך בעל רמת אוורור גבוהה דיה לספק את החמצן הדרוש לזר. השלב הבא בתהליך הוא שלב קשירת גבעולי הפרחים לקולב או לוו פשוטים ותליית הזר ההפוך למשך מינימום של שבועיים ימים או עד שהפרחים יבשים לחלוטין. לאחר שהייבוש הושלם, מורידים את הזר מהתלייה, ויכולים לעשות איתו כל מה שרוצים מבחינת עיצוב ודקורציה. עם אופציית ייבוש זר כלה, כל חתונה תישאר זיכרון חי, נושם ומרענן לאורך זמן.

דילוג לתוכן