הכנת סידור פרחים ב – 10 שלבים

עשו זאת בעצמכם: מדריך להכנת סידור פרחים מרהיב ב-10 שלבים (ובתקציב שפוי)

כל אחד יכול להניח אסופה של פרחים אחד ליד השני בתוך אגרטל, אולם סידור הפרחים בצורה שתעצים את יופיים ותגביר את הברק הקורן מהם זו אמנות, הנשענת על יכולת טכנית ומחשבה בהירה.

במדריך זה נראה לכם, צעד אחר צעד, כיצד תוכלו בכוחות עצמכם להכין סידורי פרחים מעוצבים ומרשימים, שמי שיביט בהם יאמין שהוכנו על ידי מקצוען.

בנוסף, נצייד אתכם בשלושה טיפים כדי לחסוך בתקציב ועדיין להגיע לסידור פרחים יפהפה.

הטיפים ניתנו ע"י אנשי המקצוע ע"י "הסחלב", חנות פרחים המתמחה במשלוח פרחים בראשון לציון והסביבה.   

צעד 1: בחירת הצבעים

לפני שתלכו לקנות את הפרחים, חשבו על ערכת הצבעים שתרצו בסידור שלכם. שימו לב לבחור צבעים שמשתלבים טוב אחד עם השני.

שני שילובי הצבעים המרכזיים הינם:

  1. סידור פרחים פוליכרומטי משתמש בצבעים שונים, המשלימים ומעצימים אחד את השני.
  2. סידור פרחים מונוכרומטי משתמש בגוונים שונים של אותו הצבע.

צעד 2: בחירת הפרחים

נכון שהמלצנו לכם לחשוב על הצבעוניות שתרצו בסידור שלכם לפני קניית הפרחים, אולם באותה מידה חשוב לשמור על ראש פתוח וספונטני בעת שאתם הולכים לקנות פרחים בחנות המקומית, או מזמינים באתר. אם ברצונכם להכין סידור מרהיב, ההמלצה היא חד משמעית לעשות את המאמץ ולגשת לחנות פרחים מקומית בעלת מבחר נאה ותנאי אחסון ראויים (אקלים קריר, טיפול עדין בגבעולים וכו').

שוטטו בחנות פרחים או במשתלה והרגישו לאילו פרחים אתם נמשכים, מה "מדליק" אתכם. התייעצו עם צוות החנות אילו סוגי פרחים נמצאים כעת בשיא העונה, ושימו לב במיוחד לרעננות ולטריות של הסחורה המוצעת.

טיפ חיסכון ראשון: בדקו עם צוות חנות הפרחים, האם יש מלאי פרחים שהם מבקשים להוריד מהמדף ולכן מוכנים לעשות הנחה עבורו?

צעד 3: גיוון

עכשיו שיש לכם את ערכת הצבעים שאתם רוצים, זה הזמן לגוון את הסידור שלכם עם פרחים בצורות ובגדלים שונים. תלבושת אחידה? לא בבית ספרנו. לרוב, אנו מעדיפים שהפרחים בסידור שלנו ייראו יותר כמו משפחה מרובת ילדים עליזה ופחות כמו חיילים במסדר.

צעד 4: הכנת הסידור

חזרתם הביתה עם הפרחים שבחרתם ואתם משתוקקים להתחיל את הסידור, נהדר! אולם יש כמה צעדי הכנה שיש לבצע קודם:

  • הסירו עלים שאינם טריים או יפים, ובמיוחד הקפידו להסיר כאלה שממוקמים בתחתית הפרח, שכן עלה ששוהה בתוך מי האגרטל מפתח רובד של חיידקים המזיקים לפרחים. הסירו גם עלי כותרת פגומים. למראה נקי, הסירו גם ניצנים במידה וישנם כאלה על הגבעול.
  • בעזרת מזמרה או מספריים חדות מאוד, בצעו חתך בזוית לא ישרה בתחתית הגבעול (3 או 4 סנטימטרים מהתחתית זו המידה שלרוב משתמשים בה). החתך יאפשר לגבעול להתחדש ולהתרענן, והזוית הלא ישרה תאפשר לגבעול לשתות את מי האגרטל ביעילות רבה יותר.
  • הכניסו את הגבעולים לדלי מים או לאגרטל (זה לא חייב להיות הכלי שבו תשתמשו עבור הסידור בצורתו הסופית).
  • הוסיפו למים תערובת (אבקה) שתעשיר את המים ותזין את הפרחים. את האבקה ניתן לקנות בכל משתלה או חנות פרחים.

טיפ חיסכון שני: ניתן לחסוך את עלות אבקת הפרחים. תוכלו לאלתר תערובת הזנה מצוינת בעזרת חומרים ביתיים כגון אקונומיקה, חומץ תפוחים וסוכר.

צעד 5: הספוג

סידורי פרחים רבים נעזרים בספוג ייעודי, כזה שניתן לרכוש בכל משתלה או חנות פרחים. היתרון בשימוש בספוג טמון בכך שהוא מעניק לסידור בסיס יציב, מספיק קשיח וחזק כדי לתמוך במשקל הפרחים, ועם זאת רך וגמיש כדי לאפשר להם מעט תנועה וחיות. יש לטבול את הספוג במים לפני הכנסתו לכלי.
אינכם חייבים להיעזר בספוג. במידה ובחרתם שלא להשתמש בספוג, תצטרכו להיערך לכך בעת בחירת הכלי ועיצוב הסידור.

צעד 6: בחירת הכלי

בסידור פרחים, בשונה מזר סטנדרטי, הכלי הוא הרקע ולא מרכז הבמה. ועם זאת ישנם דרכים יצירתיות לשלב בין יופי הסידור ליופי הכלי. אז באיזה כלי כדאי לבחור? שימו לב לסוג הפרחים שבחרתם, לצורת הגבעולים, לגובה שלהם, לעוביים ומשקלם. האם הכלי שבו חפץ לבכם עונה על כל הדרישות? אם נעזרתם בספוג, מומלץ לבחור בכלי שיסתירו.

לעיצוב כפרי, אולי תרצו להשתמש בסל נצרים בתור כלי לסידור הפרחים. כדי להגן על הסל מנזקי המים, מקמו מיכל פלסטיק ובתוכו הספוג הייעודי. תוכלו להסוות את הספוג בעזרת אזוב.

יש לכם כלי? הספוג לח ומוכן לקבלת הפרחים? ברכותינו! נתקדם לשלב הבא.

צעד 7: ירוק בעיניים

כדאי להתחיל את הסידור עם שכבת בסיס של עלים ירוקים. תפקיד העלים הירוקים הוא להקיף ולמלא את חלל הסידור כדי להעניק מראה עשיר, שופע ורענן. שימו לב לבחור בעלים בעלי בוהק טרי ורענן, אשר יחמיא לסידור ויתרום למראהו המרשים. מצד שני אל תגזימו בעלים, הם אמורים לתמוך בפרחים ולא "לגנוב את ההצגה".

טיפ חיסכון שלישי: ניתן לחסוך את עלות העלים הירוקים אם תקדישו מעט זמן לצאת ולקטוף אותם בעצמכם. בדרך זו, לא רק תחסכו כסף, גם מובטחת לכם חוויה מענגת יותר בעת שתצרפו את העלים שקטפתם לסידור הפרחים שאתם מכינים.

צעד 8: קוי אורך ורוחב

שימו לב לסדר את הפרחים כך שתהיה לסידור נוכחות הן לגובה והן לרוחב (במידה ובחרתם כלי המאפשר שימוש במימד הרוחב). סידורי פרחים אשר מציגים קוי אורך ורוחב נתפסים כיפים ומרשימים יותר.

צעד 9: ההצגה מתחילה

פרחי המוקד הם אלה שימשכו ראשונים את המבט בסידור הפרחים שלכם. כשמם כן הם, במוקד תשומת הלב. לרוב, אלה פרחים בעלי צבע, מרקם או צורה יוצאי דופן, או בעלי תפרחת גדולה.
שימו לב להוסיף מספר אי-זוגי של פרחי מוקד לסידור, כדי להימנע ממראה סימטרי. למראה אידיאלי, מקמו את פרחי המוקד במרכז הסידור ומעט מעליו.

צעד 10: יחידת מילואים

כעת הוסיפו לסידור פרחים קטנים יותר וקישוטים מעוצבים, כדי למלא את החלל מסביב לפרחי המוקד.
ההמלצה שלנו היא למקם את "יחידת המילואים" בפיזור, בצורה של כיפה עגולה. שלבו יחד כמה סוגי פרחים קטנים במקבצים של שלושה או חמישה כדי לייצר מילוי עדין ויפה, בדומה למה שקורה בטבע.

פרחי המוקד ממוקמים? יחידת המילואים כבר החלה לשרת? זמן להשלים את הסידור המרהיב שלכם, עם טאץ' אחרון מנצח.

הטאץ' המנצח

השלימו את סידור הפרחים שלכם עם "הדובדבן שבקצפת": פרחים קלים ועדינים כגון אכילאה או צורית. הכניסו אותם אחרונים, כדי שלא יימעכו ולא יקברו מתחת לפרחים כבדים יותר.
לפני הצגת הסידור בפני אנשים, כדאי לתת לפרחים שפריץ מים המחקה מראה של טל.

זהו, הסידור מוכן! הרשו לעצמכם להתענג על המראה ולנצור אותו בליבכם. יותר חשוב שתהיו מרוצים מהעבודה שהשקעתם מאשר כל פידבק חיצוני שתקבלו. וכמובן, אם הלכתם צעד אחר צעד כפי שתיארנו במדריך זה, אנו מאמינים שתקבלו קריאות התפעלות ומחמאות מכל מי שיניח עין על סידור הפרחים שלכם.

לשמירה על סידור הפרחים לאורך ימים, שימו לב להחליף את המים אחת ליומיים. אם ברצונכם ללמוד לעומק כיצד להאריך את חיי הפרחים, אנו ממליצים לכם לקרוא את המדריך המפורט שהכנו, "9 טיפים להארכת משך החיים של פרחי

דילוג לתוכן