הכנת זר פרחים – עשה זאת בעצמך

זר פרחים רענן הופך כל סיטואציה לשמחה יותר, אוהבת יותר, מזמינה יותר. זר פרחים שמקשט את מרכז השולחן או את חלל הסלון מאיר את הבית ויוצר אווירה מיוחדת. אמנם שזירת פרחים היא מקצוע לכל דבר ועניין, אבל זה לא אומר שאי אפשר להכין זרים גם לבד. קבלו כמה כללים לעיצוב זר פרחים לבד בבית.

זר פרחים רענן וצבעוני הוא אחד הדרכים להכניס צבע וחיות לחלל הבית, העבודה, ובעצם לכל מקום. זר פרחים אפשר להביא לחברים, לאמא, לאהובה, לקולגה, ואפשר גם לעצמנו. הרבה פעמים אנשים חושבים שכדי שיהיה להם בבית זר פרחים הם חייבים לקנות אותו בחנות פרחים. אז נכון ששזירת פרחים והכנת זרים זה מקצוע לכל דבר ועניין, שצריך ללמוד ולצבור בו ניסיון, אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להיות יצירתיים ולהכין בעצמכם זר לגמרי לבד. אז מה צריך כדי להכין זר פרחים לבד? אספנו עבורכם כמה רעיונות.

לא רק פרחים

אם אתם רוצים להכין סידור פרחים מיוחד שיקשט את שולחן החג, אתם לא צריכים להסתפק בפרחים בלבד. באמצעות כמה טריקים פשוטים תוכלו להכין סידור פרחים מקורי ומיוחד שישדרג לכם כל שולחן. קחו כוס או קערית רחבה. הניחו בתוכה קוביית ספוג ירוק, שנמכר במיוחד עבור סידור פרחים. יש להרטיב אותו לפני שמתחילים לעבוד, וכדאי להשאיר אותו במים במשך כשעתיים לפני. צאו לטיול מסביב לבית ואספו פרחים (כמובן, לא פרחים מוגנים), ענפים קטנים, עלים מכל מיני סוגים. במרכז הספוג שימו נר ארוך ובולט ונעצו אותו כך שיישאר יציב. אפשר לחדד את בסיס הנר כדי שינעץ טוב יותר בספוג. סדרו מסביבו את הפרחים והעלים שאספתם. אל תעמיסו יותר מדי צבעים והשאירו את הסידור מאוורר ונעים לעין.

שילובי צבעים בזר הפרחים

כדי להכין זר יפה במיוחד שישרה אווירה נעימה, אתם צריכים לשים לב לצבעים שאתם בוחרים. אם בחרתם פרח בצבע בוהק וחזק, כמו למשל חמניות, כדאי לשים אותו במרכז הזר ולהסתפק רק בצבע זה, או בפרח נוסף בגוון דומה (למשל, כתום עדין יותר או צהוב). את הצבע החזק שימו במרכז הזר, וסדרו מסביבו גוון עדין יותר. שלבו את פרח הגיבסנית שמתאימה לריכוך מראה הזר, ושלבו מסביב הרבה ירק. העלים הירוקים מאפשרים להתמקד בצבע שבמרכז אבל נותנים מסגרת ומראה מלא והרמוני לזר.

השקיעו גם בקנקן ולא רק במה שיש בו

נכון שבדרך כלל אומרים שצריך להסתכל בקנקן ולא במה שיש בו, אבל במקרה של עיצוב זר פרחים, הקנקן גם הוא חשוב, ולפעמים בחירה נכונה של כלי או עטיפה יכולים לעשות את כל ההבדל. כשאתם מכינים זר כדי להביא אותו למישהו אחר, תשקיעו בעטיפה מיוחד לזר. עטיפת הזר יכולה לכלול נייר, רשת, סרטים צבעוניים ואלמנטים נוספים שיתנו צבע, נפח ומראה מושקע לזר. אם הזר מיועד למרכז שולחן או שאתם מקשטים איתו את הבית, תכננו אותו מראש כך שיתאים לכלי שבו תניחו אותו. לאגרטל או ואזה עם צבע ונוכחות משמעותית כדאי להכין זר שימתן את המראה עם פרחים בגוון אחד או שניים והרבה ירק. כשמדובר באגרטל שקוף, אתם יכולים לעטוף את גבעולי הזר ברשת כך שהעין לא תתעכב על הגבעולים שנחים בתוך המים, שמהווה מראה פחות אסטטי לפעמים, אלא תתמקד בפרחים עצמם.

הגודל כן קובע

כדאי לשלב בין פרחים גדולים וקטנים, ולהתייחס גם להבדלי גובה בין הפרחים. כשמסדרים פרחים בספוג לסידור פרחים, אתם יכולים להחליט על גובה הפרחים על ידי קיטום הגבעול של כל פרח בנפרד ונעיצתו בספוג. יש פרחים שכדאי לתת להם להיות גבוהים יותר, כמו למשל השושן הצחור, ויש שכדאי לקטום ממש קרוב לגבעול. במשחק נכון עם הגבהים תוכלו ליצור מרכז שולחן עם מראה מעוגל ומרוכך, כאשר השוליים נמוכים יותר והמרכז גבוה ובולט יותר בהדרגה. כאשר לכל פרח יש גובה אחר, נוצר מראה כפרי שובב, ולכל פרח יש נוכחות נפרדת כך שהעין יכולה להתמקד בכל פרח בנפרד. בסידור כזה אפשר לשלב מספר צבעים של פרחים ולתת הרגשה שהשדה נכנס אלינו הביתה במלוא הדרו.

לכל זר יש מקום

לפעמים אנשים שוקעים אל תוך חדוות היצירה ושוכחים קצת את המטרה. אם אתם עושים זר למרכז שולחן, זכרו שהוא נועד לקשט את השולחן, אבל לא לתפוס את כל תשומת הלב. אל תכינו זר גבוה מדי, כדי שלא יסתיר את הסועדים אלה מאלה, ויפריע להם לנהל שיחה ביניהם. לעומת זאת, אם הזר אמור לעמוד על שידה, מזנון או שולחן נפרד, אתם יכולים לעשות אותו גבוה ומלא נפח, כדי שיהווה פריט שיוסיף לתפאורה ולא יעלם בין שאר החפצים בבית.

המאמר נכתב ע"י אנשי המקצוע במשתלת הסחלב, חנות פרחים המתמחה בעיצוב ומשלוח פרחים בראשון לציון והסביבה. 

דילוג לתוכן