משתלות באזור ראשון לציון

הסחלב – משתלה באזור ראשון לציון

מכירים עיר ענקית במרכז ישראל, בת מאות אלפי תושבים, שאינה תל אביב? עיר שהופכת למעצמה של תרבות, ספורט וחברה? עיר משוכללת, מודרנית ומתפתחת?. כל מי שחשב על ראשון לציון, לא טעה! בראשון, כמו שנהוג לקרוא לה, יש הכל. מקבוצת כדורגל בליגה הראשונה דרך קבוצת כדורסל מפוארת שרשמה הישגים נאים בעבר ובהווה וכמובן מהווה את מעצמת הכדוריד מספר אחת ללא עוררין, ככה שאפשר בקלות לראות בעיר הזו פיסת גן עדן צעירה, תוססת ומלאת חיים בתוך סבך הערים והיישובים בישראל.

כעיר שסימן ההיכר שלה הוא הפרדסים, הכרמים והיקבים, אין פלא שהירוק והפורח הוא נר לרגלי העיר וכל משתלה בראשון לציון היא עולם ומלואו של יופי, נוי וחיזיון מרהיב. בכלל, אם נחשוב קמעא על המונח "משתלה", הרי שנגלה כי מדובר על סוג של אמנות יצירתית ומופלאה ככל אמנות אחרת. הפרחים והצמחים שאותם ניתן לרכוש בכל משתלה, וכפל כפליים אם דנים אנו במשתלה בראשון לציון, שם הפכו המשתלות וחנויות הפרחים לשם דבר שאליו נוהרים מכל קצוות הארץ, זה מכבר הפכו להרבה יותר מסתם ורדים או חבצלות מאוגדים בנייר סלוטייפ ועטופים בצלופן שקוף, אלא כר נרחב של עיצובים אמנותיים, צבעוניים ומיוחדים אשר הושקעו בהם לא מעט מאמץ, מחשבה ודמיון פורה, גם כאשר מדובר על זרים פשוטים ובטח כאשר מדובר על זנים מחו"ל או על בקשות מיוחדות וסלקטיביות.
משתלה בראשון לציון ולא משנה באיזו אחת מעשרות המשתלות הקיימות בעיר תבקרו, תעניק לכם את התוצרת הטובה והאיכותית ביותר לצורך הקמת גינה פרטית, פיתוח מרפסת ירוקה או סתם לרענון הבית או המשרד בצמחים ירוקים, מוריקים ומלבלבים. מתוך אמונה כי אין ערר על היות ראשון לציון עיר שתפקידה להדריך ולחנך לאיכות חיים ,סביבה וחשיבה על הריאות הירוקות של עתיד ילדינו, החליטה משתלה בראשון לציון לעשות לכם, אלו שמתעניינים בתחום הגינון או שקוראים את המאמר להנאתכם האישית, חיים קלים וסדר בכל עניין ניהול הגינה הפרטית, מהתכנון ועד לשמירה על הקיים. ולכם לא יוותר אלא להתרווח לאחור, לדמיין עצמכם עם כובע קש גדול, מגרפה ומעדר, לקחת עט ונייר ולהתחיל להפריח את השממה.

טיפים מהמשתלה שלנו:

מכיוון שכל מבנה מתחיל בשרטוט ובתכנון מוקדם, כך הטיפ הראשון לגנן המתחיל צריך להיות בתכנון הגינה מבחינת גודלה, הצמחייה שתישתל בה והתאמתה לסביבה. הרבה מאוד עוגמת נפש יכולה להיווצר מרצון עז לפתח סוג פרח או צמח מסוימים ולגלות, שבועות או חודשים לאחר מכן, כי בדיוק הזן המסוים הזה לא מתאים לסוג הקרקע, האקלים או הלחות. בה בעת, תכנון אידיאלי של תוואי השטח צריך לקחת בחשבון את מרכיבי הגידול והטיפוח השונים של כל צמח וצמח. לשם ההמחשה, צמחיה שדורשת השקיה מרובה וקרקע לחה לא תוכל לגדול בצמוד לצמחיה הדורשת קרקע צחיחה ומעט מים. לכל משתלה בראשון לציון ובטח ובטח שלגדולות שבהן יש צוותים מקצועיים ומונחי הדרכה נכונה וסיוע לכל מי שמתכנן הקמת גינה או טיפוח גינה קיימת.

המלצה נוספת, במיוחד לאור המצב הכלכלי הלא פשוט השורה על מדינת ישראל ועל הכלכלה העולמית בכלל, היא לבנות את הגינה היפה ביותר במחיר המינימאלי ביותר. יש לזכור כי צמחיה, בדיוק כמו כל ישות חיה אחרת, חייבת מזון ומים על מנת להתפתח ולצמוח. ישנם צמחים שחייבים השקיה מרובה ודשן רב לשם גדילתם, והם, מן הסתם, יקרים יותר בתחזוקה השוטפת שלהם לאורך זמן, וישנם צמחים מדהימים המסתפקים במועט ולא יהפכו את חשבונות המים שלכם לזרע פורענות. פעם נוספת נזכיר כי בחנויות פרחים המתמחות בסוגי צמחים וטיפוח גינות, כמו משתלה בראשון לציון, קיים צוות ייעודי שמטרתו לספק את כל המידע הרלוונטי, את כל התשובות החשובות לצרכי ניהול, תכנון וטיפוח גינות פרטיות ובכלל זה גם הערכת עלויות וצרכים לאורך זמן.

השיטה היעילה ביותר להשקיית גינות היא על ידי טפטפות המשקות את הצמחים בצורה מדויקת ויעילה הרבה יותר מאשר בשיטות של התזת מים או המטרה עילית עליהם. עלי הכותרת והגבעול אינם זקוקים למים על מנת להתפתח, אלא אלו השורשים הנמצאים מתחת לאדמה שקובעים האם ישרוד הצמח או שמא ימות וינבל. התקנת מערכת טפטפות איכותית לכל אורך הגינה תבטיח השקיה חסכונית, מדויקת ולא בזבזנית, דבר שגם יורגש במראה הצמחייה והגן וגם יבוא לידי ביטוי בחשבונות המים החודשיים שלכם.

טיפ אחרון, אך חשוב לא פחות מהשאר, הוא לא להשקות את הגינה בשעות חמות מדי בשל התאיידות המים באוויר ובקרקע. השקיה בשעות הבוקר המאוחרות או הצהריים לא תצליח לספק לצמחיה את כמות המים המספיקה לה או, לחילופין, תצריך התזת כמות מים גדולה יותר ויקרה יותר. אין ספק כי בישראל בכלל, ובאזור מרכז הארץ, הנוטה להיות חם ומהביל, שם נמצאת העיר ראשון לציון, שאלת החיסכון במים והדילמה שבין הקמת גינה מפוארת וירוקה לחיסכון נדרש וחיוני במים, הם שאלות מפתח בכל הקשור להחלטה האם בכלל שווה להתחיל ולהשקיע בתכנון, פיתוח והקמת גינה ראויה, כפי שמציעה משתלה בראשון לציון, או להסתפק בטיולים בפארק השכונתי בשביל לראות קצת ירוק בעיניים.

כפי שהראינו, ניהול נכון ונבון של גינה פרטית אינו דבר מסובך וקשה מדי ואפשר לתכנן אותו כך שלא רק שחשבונות המים וההשקעה בדשנים ובתוספי קרקע לא יאמירו ומים לא יתבזבזו, אלא שהגינה תהפוך למוקד חיסכון והנאה למען בני הבית והשותפים לה ולמען הדורות הבאים בעזרת הפנמת החוקים וההתנהלות שאת חלקם הבאנו כאן ואותם, כמו כללי התנהגות נוספים, תוכלו למצוא ולקבל בכל משתלה באזור ראשון לציון שבה תבקרו.

על מנת להפוך סיפור ארוך לקצר, הטבע כל כך יפה, כל כך מרגש וכל כך מוסיף לאיכות החיים שלנו, עד שחבל לבזבז עוד רגע לפני שמתחילים בתהליך הירוק הפרטי שלכם. מהרו והגיעו למשתלה בראשון לציון ותראו שהדשא שלכם ירוק יותר, הרבה יותר.
דילוג לתוכן